1. Egyiptomban az esküvő napján megcsípik a menyasszonyt, hogy szerencsés legyen.
2. Közép-Keleten az arák hennát festenek a kezükre és a lábukra, ami megóvja őket a gonosz szemektől.
3. A marokkói menyasszonyok az esküvő előtt tejfürdőt vesznek, hogy megtisztuljanak az esküvői ceremóniára.
4. A jegygyűrűt azért a gyűrűs ujjon viselik, mert régebben úgy hitték, egy véna vezet onnan egyenesen a szívbe.
5. A zafíros jegygyűrű boldog házaséletet jelent.
6. Az Egyesült Államokban évi 17 tonna aranyat használnak fel jegygyűrű készítésre.
7. Az ókori görögök és rómaiak hittek benne, hogy a fátyol megóvja az arát a gonosz szellemektől. Egészen azóta szokás a viselése.
8. Vajon melyik volt a világ legdrágább menyegzője? Mikor 1981 májusában Rashid Bin Saeed Al Maktoum sejk fia feleségül vette Salama hercegnőt Dubaiban. Nem kevesebb, mint 44 millió dollárba került az esküvőjük.
9. Az esküvőn viselt “valami régi” a folytonosságot szimbolizálja, míg a “valami kék” jelentése tisztaság, hűség és szerelem.
10. Az esküvői torta hagyománya az ókori Rómából ered, ahol a mulatozók egy darab kenyeret törtek el az ara feje fölött, hogy termékeny legyen.
11. Viktória királynő óriás esküvői tortája több mint 130 kilót nyomott.
12. Számos kultúrában – többek között a kelta, hindu és egyiptomi ceremóniákon – a menyasszony és a vőlegény keze össze van kötözve. Ez jelképezi az egymás iránti elkötelezettségüket és összetartozásukat.
13. A Las vegasi házasságkötő termekben a Valentin nap és a Szilveszter a legforgalmasabb időszak.
14. Úgy tartják, hogy a férfiak, akik reggelente megcsókolják a feleségüket, 5 évvel tovább élnek, mint azok, akik nem.
15. A legnépszerűbb esküvői célpont Las Vegas, ahol évente több, mint 100.000 pár kel egybe. A második helyen Hawaii áll évi 25.000 ceremóniával.
16. Sok országban hagyomány, hogy a vőlegény elrabolja a menyasszonyt. Ebben a barátai segítették, a mai vőfélyek. Az oltárnál a vőlegény mindig a menyasszony jobb oldalán állt, hogy a jobb keze szabadon maradjon, és megküzdhessen a riválisaival.
17. A régi időkben a vendégek kis darabokat téptek le az esküvői ruhából, hogy szerencsések legyenek. Innen ered a menyasszonyi csokor és a harisnyakötő eldobásának tradíciója.
18. A görög menyasszonyok úgy hitték, hogy ha cukrot tömnek az esküvői ruhájukba, az édessé teszi a házasságukat.
19. Ma már a párok több mint 40%-a közösen szervezi az esküvőt, és a vőlegények három negyede részt vesz az ajándéklista összeállításában.
20. Mivel Keleten a szemöldököt nagyon csábítónak tartják, a múltban a menyasszonyokét teljesen leborotválták. Ettől képtelenné váltak a férfiak elcsábítására.
forrás: enzoani.com